Pompierii din Huși au salvat un bărbat prins într-un utilaj agricol
#Postat de Carmen Vintu on februarie 7, 2024
Pompierii din Huși au salvat un bărbat prins într-un utilaj agricol – un bărbat de 27 de ani a fost grav rănit după ce a fost prins sub un utilaj agricol în localitatea Pogănești, județul Vaslui.
Pompierii din Huși au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă, o ambulanță SMURD și echipaje specializate pentru a debloca și salva victima.
Bărbatul era inconștient și pierdea mult sânge când au sosit echipajele de intervenție.
Pompierii l-au descarcerat și i-au oprit hemoragia.
Ulterior, victima a fost transportată la Compartimentul de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Municipal Huși.
Bărbatul efectua lucrări agricole cu un motocultor când a avut loc accidentul.

Pompierii din Huși au salvat un bărbat prins într-un utilaj agricol
„Secția de pompieri Huși a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă (autospecială echipată cu modul pentru deblocare/descarcerare), o ambulanță SMURD tip B2 și echipaje specializate, pentru deblocarea și salvarea unui bărbat care a suferit un accident în localitatea Pogănești, comuna Stănilești. La sosirea echipajelor de intervenție a fost găsit un bărbat în vârstă de 27 ani, care avea un picior încarcerat într-un utilaj agricol. Victima se afla în stare de seminconștiență, până la sosirea salvatorilor, bărbatul pierzând foarte mult sânge. Victima a fost descarcerată și i s-a stopat hemoragia, ulterior fiind transportată la Compartimentul de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Municipal Huși.
Bărbatul efectua lucrări agricole cu un motocultor”, a transmis ISU Vaslui.
#Postat de
Carmen Vintu
Opiniile cititorului
Te-ar putea interesa și
Continue reading
Jurnal FM 