Current track

Title

Artist


Tânără din Borca dispărută de acasă. Sunați la 112 dacă o vedeți (Foto)

#Postat de on august 14, 2021

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale și cei ai Secției de Poliție Rurală Bicaz continuă activitățile de căutare în vederea depistării numitei VASILUCA ANA, de 19 ani, dispărută duminică, 14 august 2021. Astăzi, polițiștii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Bicaz au fost sesizaţi de către o femeie de 55 de ani, cu privire la faptul că, VASILUCA ANA de 19 ani, a plecat în mod voluntar de la domiciliul din comuna Borca, unde se afla sub supravegherea unei rude, în cursul aceleiași zile, în jurul orei 17.00 și nu a mai revenit până în prezent.

VASILUCA ANA / Sursa foto: IPJ Neamț

Semnalmente: înălţime 1.45 metri, greutate – aproximativ 65 de kilograme, constituție robusta, ochi căprui cu formă asiatică. La momentul dispariției aceasta era îmbrăcată cu un hanorac de culoare verde, pantaloni tip training de culoare negru, încălțăminte tip balerini de culoare albastru închis.

Aceasta este cunoscută cu afecțiuni medicale-sindromul Down.

Polițiștii au efectuat verificări pe raza localității Borca, precum și a localităților limitrofe, în vederea depistării acesteia.

Orice persoană care poate oferi informaţii ce pot conduce la depistarea persoanei căutate, este rugată să apeleze Serviciul Unic 112 ori să anunţe cea mai apropiată unitate de poliție.

UPDATE: Tânăra a fost găsită

„Din fericire a fost identificată în cursul nopții. La o examinare sumară aceasta nu prezintă leziuni vizibile, dar organele de poliție urmează ca, după internarea persoanei, sa solicite alte evaluări pentru a exclude posibilitatea săvârșirii vreunei infracțiuni în dauna acesteia”, transmite IPJ Neamț.


Opiniile cititorului

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *