Străzile găurite și ciuruite au fost balastate. Pentru celelalte trebuie să mai așteptați
#Postat de admin on august 4, 2019
Străzile găurite și ciuruite au fost balastate. Pentru celelalte trebuie să mai așteptați .
Ca urmare a solicitărilor venite din partea mai multor cetățeni ai orașului, în ultima perioadă,edilul municipiului Bârlad- Dumitru Boroș a dispus refacerea, prin reprofilare și balastare, a altor opt străzi de pe raza localității.
Străzile găurite și ciuruite au fost balastate. Pentru celelalte trebuie să mai așteptați
Astfel, în această ultimă etapă de reabilitare a unor artere din localitate s-au efectuat lucrări pe străzile Tutovei, Soveja, Trei Ierarhi, Minerva, Dochia, Burebista și Alexandru Vlahuță, fundăturile I și II.
Străzile găurite și ciuruite au fost balastate. Pentru celelalte trebuie să mai așteptați
„Peste tot pe unde ni s-au semnalat probleme din partea cetățenilor am intervenit. Lucrările au presupus, deocamdată, doar reprofilarea și balastarea. Mai sunt și alte străzi cu probleme, pe care le avem în atenție și pe care se va interveni cât se poate de repede. Oricum, obiectivul nostru este asfaltarea și, după cum se știe, deja am demarat licitațiile pentru două loturi, unul de nouă străzi și un altul mai mare, de 20. Sperăm să avem un constructor cât mai curând!” a declarat primarul Dumitru Boroș.
Cristina Rădulescu