Current track

Title

Artist

Naționala de rugby a României Under 18, cu cinci bârlădeni, pe locul V la Campionatul European de Rugby

#Postat de on noiembrie 20, 2023

Naționala de rugby a României Under 18, cu cinci bârlădeni, pe locul V la Campionatul European de Rugby – naționala de rugby a României Under 18 s-a clasat pe locul V la ediția din acest an a Campionatului European U18, rugby XV, din Cehia. Printre „Stejărei” s-au numărat și cinci bârlădeni, respectiv Cristian Petrea, Rareș Mîrzac, Marian Pelin și Cosmin Andone, legitimați la CS Rapid, și Sebastien Tofan, legitimat la CSS Bârlad, primii trei evoluând în meciul România – Belgia (scor 22-20).

Naționala de rugby a României Under 18

După două reprize pline de suspans și multe răsturnări de scor, „Stejăreii” au reușit să învingă Belgia cu scorul de 22-20 (la pauză 8-13) și să termine competiția continentală pe locul V. Asta chiar dacă, la finalul primei reprize, România a rămas în inferioritate numerică după eliminarea temporară a lui Mario Perici.

Opiniile cititorului

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *