Current track

Title

Artist


Deocamdată, bârlădenii vor plăti facturile pentru gunoi tot la CUP

#Postat de on ianuarie 15, 2019

de Mihaela NICULESCU

La Bârlad, factura la gunoi se plătește în continuare la casieria SC CUP SA sau la încasatorii de pe teren. Asta, până când va intra pe piaţă noul operator de salubritate care a câștigat licitația pentru ridicarea gunoiului din Bârlad.
Cu ceva timp în urmă, bârlădenii erau informați că de la 1 ianuarie facturile la gunoi vor fi achitate la Primărie, la același birou unde se plătesc taxele și impozitele locale. Acest lucru nu este posibil deocamdată, întrucât noul operator nu a luat în primire serviciul de salubritate. Se pare că va prelua activitatea în luna martie. Până atunci, serviciile de salubritate se plătesc ca și până acum, la casieria societății sau direct la încasator.


Opiniile cititorului

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *