de Mihaela NICULESCU
La Bârlad, factura la gunoi se plătește în continuare la casieria SC CUP SA sau la încasatorii de pe teren. Asta, până când va intra pe piaţă noul operator de salubritate care a câștigat licitația pentru ridicarea gunoiului din Bârlad.
Cu ceva timp în urmă, bârlădenii erau informați că de la 1 ianuarie facturile la gunoi vor fi achitate la Primărie, la același birou unde se plătesc taxele și impozitele locale. Acest lucru nu este posibil deocamdată, întrucât noul operator nu a luat în primire serviciul de salubritate. Se pare că va prelua activitatea în luna martie. Până atunci, serviciile de salubritate se plătesc ca și până acum, la casieria societății sau direct la încasator.
Jurnal FM 