Current track

Title

Artist


Bârladul vrea să adere la „Moldova se dezvoltă”

#Postat de on decembrie 28, 2018

 

de Mihaela NICULESCU

 

Primăria Bârlad dorește să adere la asociația „Moldova se dezvoltă”, alături de primăriile din Iași, Roman, Botoșani, Piatra Neamț, Câmpulung Moldovenesc, Vatra Dornei și Suceava. Pentru că Bârladul are tot atâtea nevoi ca și orașele asociate și tot atâtea scopuri ca cele enunțate în statutul asociației, primarul Dumitru Boroș a trimis tuturor primarilor din asociație cât și președintelui acesteia, Gheorghe Flutur, primarul Sucevei, o scrisoare de aderare. Întocmai ca „Alianța Vestului”, Asociația „Moldova se dezvoltă” reprezintă o asociere a mai multor unități administrativ teritoriale în vederea atragerii de fonduri europene pentru dezvoltarea orașelor Moldovei. Scrisoarea a fost trimisă pe 27 decembrie, iar edilul Bârladului speră într-un răspuns pozitiv.


Opiniile cititorului

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *