Bărbatul care și-a ucis soția, a lăsat o scrisoare copiilor
#Postat de ASM Agency on februarie 17, 2019
Bărbatul care și-a ucis soția, a lăsat o scrisoare copiilor
Crima teribilă petrecută în acestă seară, în comuna Fărcașa, de către un bărbat. Acesta și-a omorât șoția cu o armă artizanală, în locuința părinților victimei.
Bărbatul a lăsat în urmă doi copii, fără mamă.
Potrivit unei surse, suspectul ar fi premeditat totul, după ce ar fi aflat că femeia l-ar fi înșelat. A lăsat copiilor o scrisoare, în care descrie sentimentele sale față de situație.
Acesta, își cere iertare pentru că nu a fost un tată mai bun, spunându-le celor doi copii că au fost lumina ochilor săi în momentele în care, a fost plecat prin țări străine.
Bărbatul susține că a fost înșelat de mai multe ori, și că, anii petrecuți alături de soție, i-au pus capac, făcându-l rece. Acesta spune că a fost înșelat cu o persoană incultă și analfabetă.
Printre rândurile scrise de acesta, se regăsesc și sfaturile pe care, le lasă copiilor. Bărbatul îi îndeamnă să învețe și să nu urmeze exemplul său și al mamei lor.
Drama suferită de cei doi copii, nu poate fi niciodată uitată

Din păcate, toată suferința se apasă pe umerii copiilor care, vor trăi cu gândul că mama lor, a fost ucisă de către propriul tată.
Nu vor înțelege niciodată gestul făcut de acesta, indiferent care au fost motivele pentru care a decurs la asemenea gest.
Este o realitate mult prea dură pe care copiii trebuie să o înfrunte pentru tot restul vieții. Nimeni, niciodată, nu va putea lua locul celei care le-a dat viață.
O poveste tristă, care a luat o viață, lăsând în urmă două suflete pe veci, îndurerate.
Jurnal de Neamț
#Postat de
ASM Agency
Opiniile cititorului
Te-ar putea interesa și
Continue reading
Jurnal FM 