Părinți panicați, pompieri solicitați, copil care doarme liniștit
#Postat de Manuela Ursache on aprilie 22, 2019
Părinți panicați, pompieri solicitați, copil care doarme liniștit
La solicitarea unor părinți panicați, pompierii nemțeni au intervenit duminică, pentru a debloca ușa unui apartament din orașul Târgu Neamț, în interiorul căruia se afla un copil de 10 ani.
Duminică, 21 aprilie, la ora 00:08, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat, prin Sistemul național unic pentru apeluri de urgență „112”, despre faptul că un copil, în vârstă de 10 ani, din orașul Tîrgu Neamț, rămas singur în casă, nu răspunde la ușă.

La locul indicat de apelant s-a deplasat un echipaj de pompieri militari cu o autospecială de stingere cu apă și spumă din cadrul Detașamentului de Pompieri Tîrgu Neamț.
Potrivit ISU Neamț, echipajele au procedat la deblocarea ușii apartamentului, copilul fiind găsit dormind.
Jurnal de Neamț
Jurnal FM 