Țigări pentru „zile negre”, găsite de polițiștii locali abandonate în Piața Centrală din Bacău (Foto)
#Postat de Florin Craciun on decembrie 2, 2021
Zeci de pachete de țigări de contrabandă au fost găsite abandonate miercuri, 1 decembrie, de polițiștii locali, în Piața Centrală din Bacău.

Astfel, în minivacanța prilejuită de 1 decembrie, polițiștii locali au ridicat în vederea confiscării 40 de pachete de țigări de contrabandă ascunse într-o lădiță de fructe și alte 5 pachete într-o cutie metalică contor de gaz metan.

Țigaretele găsite au fost înaintate lucrătorilor Direcției Regionale Vamale Iași- Biroul Vamal de interior Bacău în vederea continuării cercetărilor.
Pentru a stopa fenomenul de contrabandă, polițiștii locali îi îndrumă pe băcăuani, printr-un comunicat de presă, „să semnaleze astfel de activități autorităților în cel mai scurt timp”.
Jurnal FM 