Marți, 30 noiembrie 2021, în jurul orei 20:30, Detașamentul de pompieri Bârlad a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă echipată cu modul pentru descarcerare/deblocare și un echipaj specializat pentru asigurare măsurilor PSI ca urmare a producerii unui accident rutier în municipiul Bârlad, pe strada Dragoș Vodă.

În accident au fost implicate trei autoturisme, în două dintre acestea (cele aflate în mișcare) aflându-se patru persoane. Cel de-al treilea autoturism era staționat pe marginea drumului. Într-unul dintre cele două autoturisme aflate în mișcare se afla și o femeie care trebuia să nască. Femeia nu a fost rănită, însă a fost transportată la Spitalul municipal din Bârlad cu o ambulanță aparținând SAJ Vaslui, substația Bârlad.
Pompierii au siguranță măsuri PSI urmând ca polițiștii să stabilească cauzele și circumstanțele producerii acestui accident rutier.
Sursa: ISU Vaslui
Jurnal FM 