Rezultate foarte bune la Concursul Interjudeţean de Geografie “Ioniţă Ichim” pentru elevii de la Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Rădăuţi
#Postat de ASM Agency on mai 30, 2019
Sâmbătă, 25 mai 2019, la Colegiul Național ,,A.T.Laurian” din Botoșani s-a desfășurat etapa regională a Concursului Interjudețean de Geografie ,,Ioniță Ichim”. La această etapă au participat 145 elevi din clasele V-VII, din toate județele Moldovei.
De la Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți, s-au calificat 4 elevi (2 elevi la cl. a V-a, 2 elevi la cl.a VI-a) pregătiți de d-na profesor Cîmpan Lucica. Deși subiectele au avut un grad ridicat de dificultate, iar numărul participanților pentru fiecare nivel de clasă a fost mare, elevii Şcolii Gimnaziale “Mihai Eminescu” au obținut rezultate deosebite:
Premiul I + medalie de aur – Calancea Rareș, cl.a V-a B;
Premiul I + medalie de aur – Cîmpan Tudor Andrei, cl.a VI-a D;
Premiul II + medalie de argint – Rusu Flavius Gabriel, cl.a VI-a A;
Mențiune – Șecman Eduard, cl.a V-a B
Felicitări tuturor!
Jurnal FM 