Secția de Neurologie are acoperiș nou
În urmă cu doar câteva zile, au fost finalizate lucrările de reabilitare la acoperișul Secției Neurologie (Spitalul Nou), din cadrul Spitalului Municipal de Urgență de Urgență „Elena Beldiman”.
Secția de Neurologie are acoperiș nou
Lucrările, care au presupus reparații la tot acoperișul imobilului, au avut o valoare de circa 170.000 lei, bani proveniți de la bugetul local.
Contractul de execuție a fost semnat pe data de 21 octombrie, a.c. iar procesul verbal de recepție pe data de 14 noiembrie.
„Starea avansată de degradare a acoperișului a dus, în ultimii ani, la afectarea tavanului de la ultimul nivel al clădirii. Nu se mai putea amâna o intervenție acolo, motiv pentru care am decis să începem cât se poate de repede” a declarat Dumitru Boroș, edilul șef al orașului.
Lucrările, care au presupus reabilitarea întregului acoperiș, schimbarea burlanelor, ulucelor și multe altele, s-au terminat în aproape o lună, astfel că acum pericolul de degradare a fost îndepărtat și urmează igienizarea interioară.
Cristina Rădulescu
Tagged as Cristina Rădulescu
Jurnal FM 

