Spitalul Județean Suceava are un nou director medical
#Postat de admin on ianuarie 17, 2019
Pentru cel puțin șase luni medicul ortoped Mircea Macovei va deține funcția de director medical al spitalului amintit, în paralel cu cea de purtător de cuvânt s-a hotărât astăzi la nivelul conducerii spitalicești.
După ce a mulțumit pentru încrederea acordată dr. Mircea Macovei a dezvăluit în conferința de presă de astăzi că va continua colaborarea începută cu clinica din Austria și va implementa cât de curând un nou regulament de ordine internă menit să ofere creștere calității actului medical. În încheiere noul director medical a reiterat dorința de a dezvolta compartimentul de chirurgie plastică prin înființarea unui compartiment de arși.
Managerul celui mai mare spital din județ, domnul Vasile Rîmbu a conchis în final că suma necesară înființării acestui compartiment ar trebui să fie de cel puțin 20 milioane de lei.
Iulian Iustin Melinte – Suceava