Șofer profesionist și cu multe ”grade la bord”. Nu va mai conduce o perioadă bună de timp
#Postat de Catalin Cojocaru on februarie 6, 2021
Un echipaj de poliţie din cadrul Serviciului Rutier au depistat, în trafic, un bărbat de 44 de ani, din judeţul Hunedoara, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule format din autoutilitară şi semiremorcă, pe DN 2- E 85, în localitatea Filipeşti, având o alcoolemie de 0,77 mg./l. alcool în aerul expirat şi i-au fost recoltate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

Poliţiştii i-au întocmit dosar penal pentru comiterea infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa băuturilor alcoolice sau a altor substanţe.
Un alt șofer rebel a ajuns la închisoare
Poliţiştii din Mărgineni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui localnic de 25 de ani.
Acesta a fost cercetat pentru comiterea infracțiunii de conducerea unui autovehicul fără permis, fiind condamnat de Judecătoria Bacău la executarea unei pedepse privative de libertate pentru o perioadă de zece luni. Tânărul a fost încarcerat în cadrul Penitenciarului Bacău.