Pe drumurile din județul Suceava au fost montate șase panouri de avertizare RoAlert pentru turiști
#Postat de Carmen Vintu on august 21, 2024
Consiliul Județean Suceava a montat șase panouri avertizoare pe drumurile publice. Șeful administrației județene, Gheorghe Flutur, a declarat că cele șase panouri sunt montate pe drumurile naționale la Vatra Dornei, Câmpulung Moldovenesc, Rădăuți, Spătărești și două la Gura Humorului. „Aceste panouri vor fi gestionate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență și vor anunța în primul rând mesajele RoAlert pentru turiști. Aceste panouri vor avea un soft special care va fi gestionat de ISU Suceava, o parte din ele sunt testate și funcționale”, a spus șeful administrației județene.

Sursa foto: https://www.facebook.com/isuiasi/photos/a.437278282989744/2320938084623745/?type=3&locale=it_IT
El a adăugat că speră ca în foarte scurt timp toate panourile să fie funcționale și să afișeze mesaje pentru turiști.
Sursa: https://www.monitorulsv.ro/Local/2024-08-21/
Alte articole: https://jurnalfm.ro/inspectoratul-de-politie-judetean-vaslui/
Jurnal FM 