Current track

Title

Artist


Material lemnos confiscat de polițiștii Poliției Rurale Pojorâta

#Postat de on octombrie 4, 2021

           La 02.10.2021, ora 13:35, polițiștii Secției 11 Poliție Rurală Pojorâta au oprit pentru control o autoutilitară care circula pe D.C. Smidești din comuna Moldova Sulița și care transporta material lemnos.

            În urma interogării aplicației Sumal Control, s-a constatat că pentru respectiva autoutilitară a fost emis aviz, însă în urma vizualizării fotografiilor implementate s-a constat o neconcordanță între acestea și materialul lemnos transportat, cât și o diferență de 17 km pe traseu, care nu au putut fi justificați.

            Având în vedere suspiciunile privind unele nelegalități ridicate de acest transport de material lemnos,  autoutilitara în cauză a fost însoțită la sediul O.S Breaza, unde a fost inventariat materialul lemnos reieșind cantitatea de 9,96mc lemn de foc rășinoase.

            Conducătorul auto a fost sancționat conform art.19 alin.1 lit.i din Legea 171/2010, iar materialul lemnos a fost confiscat și predat în custodia unui angajat al OS Breaza. 

 Sursa: IPJ Suceava /din 03 octombrie 2021/


Opiniile cititorului

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *