„Licărire” – Concert Pascal la Ateneul din Bacău
#Postat de Florin Craciun on aprilie 20, 2022
„Între cer și pământ e „Licărire”, e credință, speranță și muzica ce ne-a unit mereu cu Dumnezeu”.

Acesta este motto-ul sub care băcăuanii iubitori de artă și de frumos sunt așteptați în Joia Mare la Sala Ateneu din Bacău, de la ora 18,30, unde cunoscuta soprană Gabriela Iștoc va interpreta aranjamente muzicale ale lui Mihai Gherghelaș împreună cu orchestra Filarmonicii „Mihail Jora” din Bacău dirijată de Adrian Petrescu. La saxofon sopran și caval-Gabriel Gherghelaș.

Programul muzical cuprinde pricesne cunoscute, cu motive pascale, menite să aducă liniștea în ajunul acestei mari sărbători. „La umbra crucii tale”, „Sub o salcie pletoasă”, „Nu-i singur Iuda vinovat”, „Numai cei cu gând curat”- sunt doar câteva dintre titlurile ce se vor auzi joi, 21 aprilie, la Ateneul băcăuan.

„Un proiect cu tot sufletul meu!”, așa cum caracterizează soprana Gabriela Iștoc concertul Pascal de la Filarmonica „Mihail Jora” din Bacău. Bilete se pot cumpăra de la Casa de bilete a sălii Ateneu și pe www.bilete.ro. JurnalFM este partener media al evenimentului.
Jurnal FM 