Title

Artist

Juniorii 3 de la CSU au câștigat Grupa Valoare (video)

#Postat de on mai 12, 2024

Echipa de handbal CSU Suceava Juniori 3 câștigă Grupa Valoare și se califică la turneul final!
Echipa de handbal Juniori 3 a Clubului Sportiv Universitar din Suceava a obținut o victorie importantă în ultima etapă a Grupei Valoare, impunându-se în fața celor de la HC Omer Constanța cu scorul de 26-24.

Juniorii 3 de la CSU au câștigat Grupa Valoare

Această victorie le-a asigurat elevilor antrenați de Adrian Chiruț locul 1 în grupă și calificarea la turneul final al Campionatului Național de handbal masculin.

Meciul a fost unul strâns, cu ambele echipe luptând pentru victorie.

La pauză, scorul era egal, 9-10, dar CSU Suceava a reușit să domine în a doua repriză, obținând o victorie meritată.

Ionuț Babiuc a fost cel mai bun marcator al universitarilor, cu 7 goluri, urmat de Iulian Lupu (5 goluri) și Paul Rotari (3 goluri).

Turneul final al Campionatului Național de handbal masculin Juniori 3 va avea loc în perioada 26-30 mai și va reuni cele mai bune 8 echipe din țară la această categorie de vârstă.

CSU Suceava va face parte din grupă alături de LPS Vaslui, HC Buzău, CS Odorheiu Secuiesc, HCT București, Dinamo București, Politehnica Timișoara și Minaur Baia Mare.

Cu șapte goluri, Ionuț Babiuc a fost cel mai bun marcator al universitarilor. Pentru CSU Suceava au mai jucat Răzvan Droniuc, Sebastian Doroftei, Ionuț Lămășanu, Iulian Lupu care a înscris 5 goluri, Paul Rotari 3, Mircea Cumpănașu 3, George Alexandru 2, Matei Ghivnici 2, Gabriel Tabarcea 2, Ioan Mihoc 1, Călin Blîndu 1, Darius Avramiuc, Raul Iavni, Cosmin Mujdei și Ioan Pînzaru. Turneul final pentru Juniorii 3 va avea loc în perioada 26-30 mai și va aduna la start cele mai bune 8 echipe din țară la această categorie de vârstă. Este vorba despre CSU Suceava, LPS Vaslui, HC Buzău, CS Odorheiu Secuiesc, HCT București, Dinamo București, Politehnica Timișoara și Minaur Baia Mare.

Opiniile cititorului

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *