Current track

Title

Artist


Cercetat penal de poliţişti după ce a condus un autoturism şi a provocat accident

#Postat de on mai 19, 2020

La data de 18 mai a.c, poliţiştii din Buhuşi au fost sesizaţi despre faptul că pe strada Orbic a avut loc un accident de circulaţie, rezultând rănirea unei persoane.

Din cercetări, poliţiştii au stabilit că un tânăr de 28 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism, a pierdut controlul asupra direcţiei de mers, a pătruns pe acostament şi a acroşat un localnic de 66 de ani.

Pietonul a fost transportat la spital.

Tânărul de la volan a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat valoarea de 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat şi i s-au recoltat mostre biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.

Poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.


Opiniile cititorului

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *