Buni la toate. Salvează vieți la serviciu, iar în timpul liber îl ajută pe Moș Crăciun
#Postat de Catalin Cojocaru on decembrie 27, 2020
Pentru mulți această perioadă a anului nu este decât o altă ocazie de a-și aminti greutăți și lipsuri. Copiii nu ar trebui să-și piardă credința în Moș Crăciun și spiritul sărbătorilor.

Având în vedere aceste lucruri, personalul Serviciului Pregătire pentru Intervenției și Reziliența Comunităților împreună cu 10 voluntari din cadrul programului “Salvator din pasiune” au inițiat o acțiune umanitară de ajutorare a unui număr de șase familii defavorizate din comunele Pâncești, Mărgineni, Berești-Bistrița, orașul Buhuși și municipiul Bacău pentru a le aduce un zâmbet pe chip în această perioadă.
”Scopul acestei activități a fost de a da un exemplu de urmat și de a schimba atitudinea unor oameni față de semeni, precum și de a oferi sprijin material și moral copiilor proveniți din aceste familii prin donarea de alimente, dulciuri, jucării și haine.” – Andrei Grecu – ISU Bacău