Melodia curentă

Titlu

Artist

EURO 2020. Anglia – Scoția 0-0. Remiză spectaculoasă pe Wembley, într-un duel istoric

Scris de pe iunie 19, 2021

Englezii, care veneau după victoria la limită cu Croația, 1-0, au început mai bine și au avut prima ocazie majoră a meciului. În minutul 12, John Stones a fost găsit liber în careu și a trimis cu capul în bara scoțienilor. Mason Mount a avut și el o ocazie importantă până la pauză, în timp ce Scoția a răspuns prin O’Donnell, care a avut două șanse majore în primele 45 de minute. În repriza secundă, cea mai mare ocazie le-a aparținut scoțenilor, în minutul 62, când Dykes a șutat puternic din marginea careului mic, iar Reece James a respins de pe linia porții, cu capul.

Gareth Southgate a forțat prin introducerea unor jucători precum Grealish sau Rashford, însă Anglia nu a reușit să găsească golul victoriei.

În urma acestei remize, Anglia ajunge la patru puncte și este la egalitate cu liderul grupei, Cehia. Cele două vor lupta pentru câștigarea grupei în duelul direct programat pe 22 iunie, de la ora 22:00, tot pe Wembley. Mai multe puteți citi pe digisport.ro.

Opiniile cititorului

Lasă un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *