Melodia curentă

Titlu

Artist

EURO 2020. Danemarca – Belgia 1-2, în Grupa B. Kevin De Bruyne își duce echipa în optimi cu gol și assist

Scris de pe iunie 18, 2021

Belgia a învins cu 2-1 Danemarca în partida din Grupa B de la EURO 2020 și este calificată în optimile competiției. A fost un meci încărcat de emoție pe Parken Stadion, iar gazdele au deschis scorul repede prin Yussuf Poulsen. Apoi, în minutul 10, fotbalul s-a oprit pentru ovații la adresa lui Christian Eriksen. Danezii au continuat să domine prima repriză,fără să pună în mare pericol poarta lui Courtois. Kevin De Bruyne a intrat la pauză și a devenit decisiv – a dat pasa pentru golul de 1-1 marcat de Thorgan Hazard, apoi a răsturnat scorul cu o finalizare perfectă. Danemarca a forțat egalarea, dar a avut și ghinion pe final la bara lui Braithwaite. Fosta campioană europeană rămâne fără punct și are nevoie de victorie în ultimulmeci din grupă, cel contra Rusiei, pentru a mai spera la optimi. Mai multe puteti afla pe digisport.ro.

Opiniile cititorului

Lasă un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *