Melodia curentă

Titlu

Artist

Marian Drăgulescu, locul 5 în finala de la sărituri la Cupa Mondială de la Osijek

Scris de pe iunie 14, 2021

Sportivul roman Marian Dragulescu s-a clasat duminică pe locul 5 în finala de la sărituri, la Cupa Mondială de gimnastică artistică de la Osijek (Croația), ultima etapă înainte de Olimpiada care va începe în luna iulie, conform agerpres.ro.
Marian Drăgulescu (40 ani), calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a încheiat cu 14,399 puncte, după ce a fost notat cu 14,466 la prima săritură şi cu 14,333 la a doua. În calificări, Drăgulescu obţinuse a şaptea medie (14,125).
În 20 de ani de performanță, Marian Drăgulescu are în palmares 300 de medalii, 31 dintre ele fiind titluri obținute la marile competiții: 3 medalii la Olimpiade, 18 la Europene și 109 medalii la Mondiale.

Opiniile cititorului

Lasă un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *