Ne puteti urmări și pe:

Lucian Daniel Stanciu-Viziteu s-a întâlnt on-line cu reprezentanții orașului polonez Kielce și a discutat despre investiții urbane. ”Este absolut necesar pentru comunitatea noastră ca pe lângă proiectele proprii, să ne inspirăm după modele de succes.”

”Marți a avut loc întâlnirea on-line cu reprezentanții orașului polonez Kielce în care alături de echipa noastră am discutat despre investițiile urbane, strategii de dezvoltare ale comunității noastre și posibilitățile de colaboare cu cei de acolo.Realitatea tristă este că polonezii sunt cu un deceniu în fața noastră în ceea ce privește dezvoltarea urbană. Există însă voință din partea noastră și sprijin din partea primăriei Kielce pentru a implementa aici bunele practici pentru a putea să parcurgem mai rapid pașii necesari în vederea transformării în bine a Bacăului. Printre aceste bune practici se regăsește și un birou special pentru asistența investitorilor.Discuțiile de astăzi nu vor rămâne singulare, vom trece la pași concreți în vederea conlucrării și schimbului de know-how între cele două primării. Este absolut necesar pentru comunitatea noastră ca pe lângă proiectele proprii, să ne inspirăm după modele de succes.” Lucian Daniel Stanciu- Viziteu

Ne puteti urmări și pe: