Melodia curentă

Titlu

Artist


Lista primarilor din județ, după alegerile din 27 septembrie

Scris de pe septembrie 28, 2020

Au început să se cunoască numele candidaților care au câștigat funcțiile de primar din județul Suceava. Lista este în actualizare:

Suceava – Ion Lungu PNL

Fălticeni – Cătălin Coman PSD

Rădăuți – Bogdan Loghin – PNL

Vatra Dornei – Ilie Boncheș PNL

Câmpulung Moldovenesc – Mihăiţă Negură PNL

Siret – Adrian Popoiu PNL

Liteni – Tomiță Onisii PNL

Gura Humorului – Marius Ursaciuc independent

Moara – Eduard Dziminschi PNL

Vama – Nicolai Baltag PNL

Dolhasca – Decebal Dumitru Isache PNL

Șcheia – Vasile Andriciuc PNL

Adâncata – Viorel Cucu PNL

Dărmăneşti – Dan Chidoveţ PNL

Vatra Moldoviței – Virgil Saghin

Bunești – Ion Ștefan PSD

Gălănești – Liviu Mironescu PSD

Mălini – Petru Nistor PNL

Frumosu – Constantin Buga PNL

Solca – Cornel Țehaniuc PSD

Berchişeşti – Violeta Ţăran PSD

Voitinel – Maria Pleşca PSD

Horodnic de Sus – Valentin Luța PNL

Păltinoasa – Eduard Wendling PNL

Cornu Luncii – Gheorghe Fron PSD

Pojorâta – Ioan Bogdan Codreanu PMP

Zamostea – Vasile Haliuc PSD

Salcea – Ezekiel Belțic PAD

Poiana Stampei – Viluţ Mezdrea PSD

Forăşti –Avrămia Brăduţ PSD

Iacobeni – Viorel Maxim PSD

Fântâna Mare – Vasile Mucileniţa – independent

Arbore – Dan Tiperciuc PSD

Ipotești – Dumitru Gulei PNL

Dorneşti – Gheorghe Luţa PNL

Marginea – Gheorghe Lazăr PMP

Ciocăneşti – Radu Ciocan PNL

Bosanci – Neculai Miron PNL

Frasin – Marinel Bălan PNL

Panaci – Vasile Cozan PSD

Crucea – Dorin Rusu PSD

Ostra – Ioan Oros PNL

Drăguşeni – Vasile Lică Cepoi PSD

Bălăceana – Constantin Octavian Cojocariu PSD

Dumbrăveni – Ioan Pavăl PSD

Cajvana – Gheorghe Tomăscu PSD

Vama – Nicolai Baltag PNL

Dorna Candrenilor – Dănuţ Candrea PSD

Fundu Moldovei – Tudor Zdrob PNL

Grăniceşti – Gheorghe Nuţu PSD

Broşteni – Alexandru Hurjui – Pro România

Sadova – Mihai Constantinescu-Otcu PNL

Stulpicani – Vasile Zamcu PNL

Cârlibaba – Gabriel Danciu PNL

Ulma – Petru Marocico PNL

Putna – Gheorghe Coroamă PNL

Moldova Suliţa – Petru Jecalo PNL

Mitocu Dragomirnei – Radu Reziuc PMP

Horodnic de Jos – Ionel Andrișan USR

Comăneşti – Grigoraş Păstrăv PNL

Iaslovăţ – Ion Cotoară PSD

Pătrăuţi – Adrian Isepciuc PSD

Milişăuţi – Vasile Cărare USR

Stroieşti – Mihai Senic PNL

Vadu Moldovei – Iulian Bogdan Amariei PSD

Râşca – Ionuț  Andreica PNL

Todireşti – Mugurel Bocancea PNL

Satu Mare – Toader Lavric PSD

Udeşti – Cristea Ostrovan PSD

Slatina – Vlăduț Gherman PSD

Mănăstirea Humorului – Viorel Croitoru USR

Izvoarele Sucevei – Mihail Mechno PNL

Moldoviţa – Traian Iliesi PNL

Straja – Mihai Juravle PSD

Hănţeşti – Daniel Olariu PSD

Fântânele – Vasile Hîj PNL

Capu Câmpului – Marcela Bîrsan PNL

Coşna – Gavril Pardău PSD

Baia – Maria Tomescu PSD

Ciprian Porumbescu – Dumitru Nimiţean PSD

Cacica – Petru Todosi PNL

Dolhești – Cristinel Bărculescu PSD

Bălcăuţi – Vasile Şoiman PNL

Botoşana – Ioan Ghiaţă PNL

Hârtop – Vasile Cătălin Hrescanu PNL


Opiniile cititorului

Lasă un comentariu

Your email address will not be published. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *