Ne puteti urmări și pe:

CSM Ceahlăul Piatra Neamț se pregătește de noul sezon competițional și de prima partidă a întrecerii, în deplasare la CSM Pașcani. Duelul va fi sâmbătă, 12 septembrie 2020, de la ora 17:00. Informații despre adversar s-au adunat puține, dar chiar și așa, conducerea tehnică a echipei noastre anunță ca obiectiv câștigarea celor trei puncte puse în joc.

Potrivit DJST Neamţ, după ce s-a trecut cu bine peste ”testul covid”, antrenorul Gabriel Rădulescu se bucură de faptul că toți jucătorii pe care se bazează în prezent pot răspunde mâine ”prezent” în cazul în care va apela la serviciile lor.

,,Mergem la Pașcani cu gândul doar la victorie și ne dorim să facem și un joc bun! Vrem să începem bine, pentru că obiectivul echipei CSM Ceahlăul în acest an competițional este de a ne clasa în primele locuri, iar al clubului, de a reforma centrul de copii și juniori, urmând ca in viitorul apropiat toate echipele să lucreze după un model și o metodologie unitară!”, a declarat Gabriel Rădulescu, antrenor principal CSM Ceahlăul.

De menționat este faptul că CSM Ceahlăul și CSM Pașcani s-au înfruntat de trei ori în meciuri oficiale în ultimele două sezoane, iar pietrenii au câștigat de fiecare dată. Rezultatele consemnat au fost 2-0, 3-1 și 7-1.

Echipa pietreană se bucură de reluarea competițiilor oficiale, însă antrenorii și jucătorii se gândesc la faptul că suporterii nu le pot fi aproape din cauza situației medicale în care ne aflăm.

,,Doresc să salut suporterii echipei noastre de suflet și să-i asigur de faptul că în fiecare meci vom juca și vom lupta pentru victorie! Hai CSM Ceahlăul Piatra-Neamț!!!”, a mai spus Gabriel Rădulescu.

Mult succes!

foto: CSM Ceahlăul
Ne puteti urmări și pe: