Ne puteti urmări și pe:

Astăzi, 10 septembrie, a avut loc o ședintă extraordinară a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, pe ordinea de zi fiind prezentarea și aprobarea Scenariului de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ din județul Suceava, pentru începutul anului școlar 2020/ 2021.

Conform informării prezentate de inspectorul școlar general prof. Grigore Bocanci,  din cele 729 de unități de învățământ din sistemul public – cu personalitate juridică sau structuri arondate – 547 (113 unități de învățământ cu personalitate juridică și 434 structuri arondate) vor adopta scenariul verde, iar 179 ( 95 unități de învățământ cu personalitate juridică și 84 struturi arondate) vor funcționa în scenariul galben. Trei unităţi de învăţământ (două cu personalitate juridică și una arondată) sunt în scenariul roșu.  Din cele 16 unități de învățământ particulare, 7 vor activa în scenariul verde și 9 în scenariul galben.

Unitățile care vor începe cursurile în scenariul roșu sunt Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava și Școala Gimnazială Ciocănești și grădiniţa arondată acesteia. Conform declarației inspectorului general școlar Grigore Bocanci, la Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava mai multe cadre didactice mai în vârstă și care au diverse probleme de sănătate au solicitat ca în prima săptămână, cursurile să se desfășoare exclusiv on line. De asemenea, inspectorul general a declarat că nu sunt finalizate încă nici curățenia și amenajările specifice la școala suceveană, situație care se înregistrează și la școala din Ciocănești și la grădiniță arondată acesteia. În tabel sunt scenariile pentru fiecare unitate de învățământ cu personalitate juridică din județ.

ANEXĂ

Scenariile de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ din județul Suceava – unități de  învățământ cu personalitate juridică și structurile arondate acestora, pentru începutul anului școlar 2020-2021

Nr.
crt.
Denumire unitate de învățământ (PJ)Scenariul stabilit în consiliilede administrație
 1.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IOAN BĂNCESCU” ADÂNCATA Scenariu verde S1
 2.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LUCA ARBURE” ARBORE Scenariu verde S1
 3.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE STOLERU” BAIA Scenariu verde S1
4.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
NR. 3 BAIA
Scenariu verde S1
5.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚScenariu verde S1
6.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BĂIȘEȘTI
Scenariu verde S1
7.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BĂLĂCEANA
Scenariu verde S1
8.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BĂLCĂUȚI
Scenariu verde S1
 9.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“MIHAI EMINESCU” BĂNEȘTI
 Scenariu verde S1
10.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ BERCHIȘEȘTI
Scenariu verde S1
11.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“GEORGE TOFAN”
BILCA
Scenariu verde S1
 12.LICEUL TEHNOLOGIC
SPECIAL BIVOLARIE
 Scenariu verde S1
13.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ BIVOLARIE
Scenariu verde S1
14.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1
BOGDĂNEȘTI
Scenariu verde S1
 15.ȘCOALA GIMNAZIALĂ”VASILE TOMEGEA” BOROAIA Scenariu verde S1
16.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BOSANCI
Scenariu galben S2
17.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BOTOȘANA
Scenariu verde S1
18.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ BREAZA
Scenariu verde S1
19.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BRODINA
Scenariu verde S1
 20.LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAI NANU”
BROȘTENI
 Scenariu verde S1
21.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BUCȘOAIA
Scenariu verde S1
22.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
BUDENI
Scenariu mixt,Scenariu verde S1 și galben S2
 23.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“ARTUR GOROVEI” BUNEȘTI
 Scenariu galben S2
24.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ BURLA
Scenariu galben S2
 25.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”STEJĂRELUL”
CAJVANA
 Scenariu galben S2
26.LICEUL
TEHNOLOGIC
“ȘTEFAN CEL
MARE” CAJVANA
Scenariu galben S2
27.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
CALAFINDEȘTI
Scenariu mixt,Scenariu verde S1 și galben S2
 28.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION
BARBIR” CAPU CÂMPULUI
 Scenariu galben S1
  29.CENTRUL DE STUDII “ȘTEFAN
CEL MARE ȘI SFÂNT
– BUCOVINA”
CÂMPULUNG MOLDOVENESC
  Scenariu galben S2
30.CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG
MOLDOVENESC
Scenariu verde S1
 31.COLEGIUL NAȚIONAL “DRAGOȘ VODĂ” CÂMPULUNG
MOLDOVENESC
 Scenariu galben S2
  32.COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR “ȘTEFAN CEL MARE” CÂMPULUNG
MOLDOVENESC
  Scenariu verde S1
 33.COLEGIUL SILVIC “BUCOVINA” CÂMPULUNG
MOLDOVENESC
 Scenariu galben S2
 34.LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CÂMPULUNG
MOLDOVENESC
 Scenariu galben S2
 35.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“BOGDAN VODĂ” CÂMPULUNG MOLDOVENESC
 Scenariu galben S2
  36.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GEORGE VOEVIDCA” CÂMPULUNG
MOLDOVENESC
  Scenariu verde S1
37.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ
“TEODOR V. ȘTEFANELLI” CÂMPULUNG
MOLDOVENESC
Scenariu mixt,
 38.ȘCOALA PROFESIONALĂ
SPECIALĂ CÂMPULUNG MOLDOVENESC
 Scenariu galben S2
 39.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN CEL
MARE” CÂRLIBABA
 Scenariu verde S1
40.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
CIOCĂNEȘTI
Scenariul roșu S3
 41.ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIPRIAN
PORUMBESCU
 Scenariu verde S1
 42.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“VORNICU SIMION TĂUTU” COMĂNEȘTI
 Scenariu verde S1
 43.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN
BLĂNARU” CORNU LUNCII
 Scenariu verde S1
44.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI
Scenariu verde S1
45.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ COȘNA
Scenariu verde S1
46.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
CRUCEA
Scenariu verde S1
 47.LICEUL TEHNOLOGIC “OLTEA DOAMNA”
DOLHASCA
Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
 48.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “HATMANUL ȘENDREA”
DOLHEȘTII MARI
 Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
49.LICEUL
TEHNOLOGIC
DORNA
CANDRENILOR
Scenariu verde S1
50.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
DORNA ARINI
Scenariu mixt,Scenariu verde S1 și galben S2
51.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ DORNEȘTI
Scenariu verde S1
52.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI
Scenariu verde S1
 53.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LUCA GAVRIL”
DRĂGUȘENI
 Scenariu verde S1
 54.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “DUMBRAVA MINUNATĂ”
DUMBRĂVENI
 Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
 55.LICEUL TEHNOLOGIC “MIHAI EMINESCU”
DUMBRĂVENI
Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
56.CLUBUL COPIILOR
FĂLTICENI
Scenariu galben S2
57.COLEGIUL NAȚIONAL “NICU
GANE” FĂLTICENI
Scenariu mixt,Scenariu galben S2 și roșu S3
58.COLEGIUL TEHNIC “MIHAI BĂCESCU”
FĂLTICENI
Scenariu galben S2
59.COLEGIUL “VASILE
LOVINESCU” FĂLTICENI
Scenariu galben S2
 60.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “VOINICELUL”
FĂLTICENI
Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
 61.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “PINOCCHIO”
FĂLTICENI
 Scenariu galben S2
62.GRĂDINIȚA SPECIALĂ
FĂLTICENI
Scenariu verde S1
63.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“ALEXANDRU IOAN
CUZA” FĂLTICENI
Scenariu galben S2
64.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ “IOAN CIUREA” FĂLTICENI
Scenariu verde S1
 65.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION
IRIMESCU” FĂLTICENI
 Scenariu galben S2
 66.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL
SADOVEANU” FĂLTICENI
 Scenariu verde S1
 67.ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G.
EDUCATION FĂLTICENI
 Scenariu galben S2
  68.ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CENTRUL DE
STUDII EUROPEAN” FĂLTICENI
  Scenariu galben S2
 69.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION
MUCELEANU” FÂNTÂNA MARE
 Scenariu verde S1
 70.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IRACLIE PORUMBESCU”
FRĂTĂUȚII NOI
 Scenariu verde S1
71.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
FRĂTĂUȚII VECHI
Scenariu mixt,Scenariu verde S1 și galben S2
72.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION
ȘUHANE” FRUMOSU
Scenariu verde S1
 73.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“DIMITRIE GUSTI” FUNDU MOLDOVEI
 Scenariu verde S1
74.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
GĂINEȘTI
Scenariu verde S1
 75.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “SAMSON BODNĂRESCU”
GĂLĂNEȘTI
 Scenariu verde S1
 76.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PAHOMIE C.
VASILIU” GRĂMEȘTI
 Scenariu verde S1
 77.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL SADOVEANU”
GRĂNICEȘTI
 Scenariu verde S1
78.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ GULIA
Scenariu verde S1
 79.CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ “SF. ANDREI” GURA
HUMORULUI
 Scenariu galben S2
80.CLUBUL COPIILOR
GURA HUMORULUI
Scenariu verde S1
81.CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR GURA
HUMORULUI
Scenariu verde S1
 82.COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA
HUMORULUI
 Scenariu galben S2
 83.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “LUMEA COPILĂRIEI” GURA
HUMORULUI
 Scenariu verde S1
  84.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “CĂSUȚA PITICILOR” GURA
HUMORULUI
  Scenariu galben S2
 85.GRĂDINIȚA ”PARADISUL PITICILOR” GURA
HUMORULUI
 Scenariu verde S1
86.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ NR. 1 GURA HUMORULUI
Scenariu verde S1
 87.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PETRU COMARNESCU”
GURA HUMORULUI
 Scenariu verde S1
 88.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“TEODOR BALAN” GURA HUMORULUI
 Scenariu verde S1
 89.ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ
„MEDICA STUDIUM” GURA HUMORULUI
 Scenariu galben S2
 90.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“MIHAI HALUNGA” HĂNȚEȘTI
 Scenariu verde S1
91.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
HÂRTOP
Scenariu verde S1
 92.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “I.G.SBIERA”
HORODNIC DE JOS
 Scenariu galben S2
 93.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“IULIAN VESPER” HORODNIC DE SUS
 Scenariu galben S2
 94.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MARIA
CANTACUZINO” HORODNICENI
 Scenariu verde S1
 95.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LIVIU SUHAR”
IACOBENI
 Scenariu verde S1
96.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1
IASLOVĂȚ
Scenariu verde S1
97.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2
IASLOVĂȚ
Scenariu galben S2
 98.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “SIMION FLOREA
MARIAN” ILIȘEȘTI
Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
99.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI
Scenariu galben S2
 100.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION
AFLOREI” IZVOARELE
SUCEVEI
 Scenariu verde S1
 101.LICEUL TEHNOLOGIC
“IORGU VÎRNAV LITEANU” LITENI
Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
 102.GRĂDINIȚA CU PROGRAM
PRELUNGIT MARGINEA
 Scenariu verde S1
 103.LICEUL TEHNOLOGIC “VASILE GHERASIM”
MARGINEA
 Scenariu verde S1
104.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2
MARGINEA
Scenariu verde S1
105.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3
MARGINEA
Scenariu verde S1
 106.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“NICOLAE LABIȘ” MĂLINI
 Scenariu galben S2
107.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
MĂRIȚEI
Scenariu verde S1
108.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
MILIȘĂUȚI
Scenariul galben S2
 109.ȘCOALA GIMNAZIALĂ MITOCU
DRAGOMIRNEI
Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
110.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ
Scenariu verde S1
111.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
MOLDOVA SULIȚA
Scenariu verde S1
 112.LICEUL TEHNOLOGIC “VASILE COCEA”
MOLDOVIȚA
 Scenariu verde S1
113.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
NEAGRA ȘARULUI
Scenariu verde S1
114.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
ONICENI
Scenariu verde S1
115.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ OSTRA
Scenariu galben S2
116.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
PANACI
Scenariu verde S1
117.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
PĂLTINOASA
Scenariu verde S1
 118.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN MORARIU”
PĂTRĂUȚI
 Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
 119.LICEUL TEHNOLOGIC “NICANOR
MOROȘAN” PÂRTESTII DE JOS
 Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
120.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
PÂRTEȘTII DE SUS
Scenariu verde S1
 121.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN TOMESCU”
PLEȘEȘTI
 Scenariu verde S1
 122.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CRISTOFOR SIMIONESCU”
PLOPENI
 Scenariu verde S1
 123.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “KRYSTYNA BOCHENEK”
POIANA MICULUI
 Scenariu verde S1
124.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
POIANA STAMPEI
Scenariu verde S1
125.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
POIENI SOLCA
Scenariu verde S1
126.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ POJORÂTA
Scenariu galben S1
127.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ PREUTEȘTI
Scenariu verde S1
  128.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MITROPOLIT IACOB
PUTNEANUL” PUTNA
  Scenariu galben S2
 129.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION|
LOVINESCU” RĂDĂȘENI
 Scenariu verde S1
130.CLUBUL COPIILOR
RĂDĂUȚI
Scenariu verde S1
131.CLUBUL SPORTIV
ȘCOLAR RĂDĂUȚI
Scenariu verde S1
 132.COLEGIUL “ANDRONIC
MOTRESCU” RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
 133.COLEGIUL NAȚIONAL “EUDOXIU HURMUZACHI”
RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
134.COLEGIUL TEHNIC
RĂDĂUȚI
Scenariu galben S2
 135.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT
”GRĂDINIȚA MAGICĂ” RĂDĂUȚI
 Scenariu verde S1
 136.GRĂDINIȚA CU PROGRAM
PRELUNGIT “MICUL PRINȚ” RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
 137.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “PRICHINDELUL”
RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
138.GRĂDINIȚA “SF.MARIA”
RĂDĂUȚI
Scenariu verde S1
 139.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“BOGDAN VODĂ” RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
 140.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DIMITRIE
CANTEMIR”
RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
 141.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE
POPADIUC” RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
 142.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“MIHAI EMINESCU” RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
 143.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “REGINA ELISABETA”
RĂDĂUȚI
 Scenariu galben S2
 144.ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ “SF.
STELIAN” RĂDĂUȚI
 Scenariu verde S1
  145.ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ CENTRUL DE
STUDII “ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÂNT” RĂDĂUȚI
  Scenariul galben S2
146.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ RÂȘCA
Scenariu mixt,Scenariu verde S1 și galben S2
147.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
ROTUNDA
Scenariu verde S1
148.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
SADOVA
Scenariu verde S1
 149.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AURELIAN
STANCIU” SALCEA
 Scenariu verde S1
150.ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU
MARE
Scenariu verde S1
151.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
SIMINICEA
Scenariu mixt,Scenariu verde S1 și galben S2
152.COLEGIUL TEHNIC
„LAȚCU VODĂ” SIRET
Scenariu galben S2
153.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ
“PETRU MUȘAT”
SIRET
Scenariu galben S2
 154.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU LĂPUȘNEANU”
SLATINA
 Scenariu verde S1
 155.LICEUL TEHNOLOGIC “TOMȘA VODĂ”
SOLCA
 Scenariu galben S2
 156.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“DIMITRIE ONCIUL” STRAJA
 Scenariu verde S1
157.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
STROIEȘTI
Scenariu verde S1
158.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
STULPICANI
Scenariu verde S1
 159.CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 160.COLEGIUL DE ARTĂ “CIPRIAN
PORUMBESCU” SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 161.COLEGIUL ECONOMIC “DIMITRIE CANTEMIR”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 162.COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ “SPIRU HARET”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 163.COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
164.COLEGIUL
NAȚIONAL “PETRU RAREȘ” SUCEAVA
Scenariu galben S2
 165.COLEGIUL NAȚIONAL “ȘTEFAN CEL MARE”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
166.COLEGIUL TEHNIC
“ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA
Scenariu galben S2
 167.COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
168.COLEGIUL TEHNIC “PETRU MUȘAT”
SUCEAVA
Scenariu galben S2
169.COLEGIUL TEHNIC “SAMUIL ISOPESCU”
SUCEAVA
Scenariu galben S2
170.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL
“OBCINI” SUCEAVA
Scenariu galben S2
 171.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ȘI PRELUNGIT
”TRIKI RIKI” SUCEAVA
 Scenariu verde S1
 172.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “ȚĂNDĂRICĂ”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 173.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT
“AȘCHIUȚĂ” SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 174.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “GULLIVER”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 175.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”LA PITICUL VESEL”
SUCEAVA
 Scenariu verde S1
 176.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”MICUL
PRINȚ” SUCEAVA
 Scenariu verde S1
 177.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT
“PRICHINDEL” SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 178.GRĂDINIȚA CU PROGRAM
PRELUNGIT “1-2-3” SUCEAVA
 Scenariu galben S2
179.GRĂDINIȚA “SAMARITEANUL”
NR. 20 SUCEAVA
Scenariu verde S1
180.LICEUL CU PROGRAM SPORTIV
SUCEAVA
Scenariu galben S2
181.LICEUL “NATANAEL”
SUCEAVA
Scenariu verde S1
 182.LICEUL TEHNOLOGIC “VIRGIL MADGEARU”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
183.LICEUL TEORETIC
„FILADELFIA” SUCEAVA
Scenariu verde S1
184.PALATUL COPIILOR
SUCEAVA
Scenariu galben S2
  185.SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “MITROPOLITUL DOSOFTEI”
SUCEAVA
 Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
 186.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“GRIGORE GHICA VOIEVOD” SUCEAVA
 Scenariu galben S2
 187.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION
CREANGĂ” SUCEAVA
 Scenariul roșu S3
188.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “JEAN BART” SUCEAVAScenariu verde S1
 189.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIRON COSTIN”
SUCEAVA
 Scenariu galben S2
190.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVAScenariu galben S2
191.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 SUCEAVAScenariu galben S2
192.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 SUCEAVAScenariu galben S2
193.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 SUCEAVAScenariu galben S2
194.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 6 SUCEAVAScenariu mixt,Scenariu verde S1 și galben S2
195.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 SUCEAVAScenariu verde S1
 196.ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G.
EDUCATION – FILIALA SUCEAVA
 Scenariu galben S2
  197.ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ CENTRUL DE STUDII “ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÂNT” SUCEAVA  Scenariu galben S2
 198.ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA Scenariu galben S2
 199.ȘCOALA PRIMARĂ ”SFÂNTUL IOAN CEL NOU DE LA
SUCEAVA” SUCEAVA
 Scenariu verde S1
 200.ȘCOALA “ROMÂNO- BRITANICĂ
SUCEAVA” SUCEAVA
 Scenariu verde S1
 201.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DIMITRIE
VATAMANIUC” SUCEVIȚA
 Scenariu verde S1
 202.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DIMITRIE PĂCURARIU”
ȘCHEIA
 Scenariu galben S2
203.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
ȘERBĂUȚI
Scenariu verde S1
204.ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTIScenariu galben S2
 205.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“ACADEMICIAN H. MIHĂESCU” UDEȘTI
Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
206.ȘCOALA
GIMNAZIALĂ ULMA
Scenariu verde S1
207.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VADU MOLDOVEIScenariu verde S1
208.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
VALEA MOLDOVEI
Scenariu verde S1
 209.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
“IORGU G. TOMA” VAMA
 Scenariu verde S1
210.CLUBUL COPIILOR
VATRA DORNEI
Scenariu galben S2
211.CLUBUL SPORTIV
ȘCOLAR VATRA DORNEI
Scenariu verde S1
 212.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “CĂSUȚA
POVEȘTILOR” VATRA DORNEI
 Scenariu mixt, Scenariu verde S1 și galben S2
 213.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “ALBA CA ZĂPADA”
VATRA DORNEI
 Scenariu galben S2
 214.LICEUL TEHNOLOGIC
“VASILE DEAC” VATRA DORNEI
 Scenariu galben S2
215.LICEUL TEORETIC
”ION LUCA” VATRA DORNEI
Scenariu galben S2
216.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VATRA DORNEIScenariu verde S1
217.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VATRA DORNEIScenariu galben S2
218.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 VATRA DORNEIScenariu verde S1
 219.ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “ȚARA
DE SUS” VATRA DORNEI
 Scenariu galben S2
 220.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIȚEI Scenariu verde S1
221.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
VEREȘTI
Scenariu verde S1
 222.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IOAN
VICOVEANU” VICOVU DE JOS
 Scenariu galben S2
223.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VICOVU DE JOSScenariu verde S1
 224.LICEUL TEHNOLOGIC “ION NISTOR” VICOVU
DE SUS
 Scenariu galben S2
225.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1
VICOVU DE SUS
Scenariu verde S1
226.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VICOVU DE SUSScenariu verde S1
227.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 VICOVU DE SUSScenariu verde S1
228.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
VOITINEL
Scenariu verde S1
 229.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DR. SIMION ȘI METZIA
HÎJ” VOLOVĂȚ
 Scenariu verde S1
230.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
ZAMOSTEA
Scenariu verde S1
231.ȘCOALA GIMNAZIALĂ
ZVORIȘTEA
Scenariu verde S1
Ne puteti urmări și pe: