Ne puteti urmări și pe:

Simona Halep va disputa finala turneului de la Dubai, sâmbătă de la ora 17:00, în compania sportivei din Kazahsta, Elena Rybakina.

Simona Halep joacă sâmbătă de la ora 17:00 finala cu numărul 37 din carieră. În ultimul act de la Dubai, jucătoarea noastră o va înfrunta pe kazaha Elena Rybakina, în vârstă de 20 de ani, care ocupă locul 19 WTA. Pentru Halep este prima finală în circuitul WTA, după cea de la Wimbledon 2019, când a învins-o spectaculos pe americanca Serena Williams. În schimb, Rybakina a mai jucat deja în acest an alte trei finale, la Shenzhen, Hobart şi St. Petersburg.

Simona Halep luptă pentru primul trofeu din 2020 sâmbătă, la Dubai, de la ora 17:00, în direct la Digi Sport 1. Românca se așteaptă la o finală complicată cu Elena Rybakina, jucătoarea de 20 de ani din Kazahstan care a câștigat deja un titlu în acest an.

Adversara Simonei Halep din finala de la Dubai impresionează în 2020. Elena Rybakina are 19 victorii în 22 de meciuri jucate în acest an. Săptămâna trecută, a ajuns până în finală la Sankt Petersburg, iar în ianuarie a câștigat titlul la Hobart. La 20 de ani, sportiva din Kazahstan – care are o înălțime de 1,84 m – se află pe locul 19 WTA, cea mai bună clasare a carierei.