Artist

#Postat de on februarie 22, 2020

BUTNARIU – ALECSANDRU – VITU – MIHĂEȘ – FLORESCU – SAHLEAN – DĂNILĂ – BUSUIOC – PLĂMADĂ -MELINTE – CIOBANU *
Au mai intrat : STOIAN – COROAMĂ – ANTONESEI – COAJĂ – BEJENAR
Aceştia sunt jucătorii echipei noastre CSM Bucovina Rădăuţi, conduşi de pe bancă de antrenorii Daniel Bălan şi Marius Lup, care au învins astăzi într-un meci amical echipa suceveană, Juniorul Suceava ( Liga a IV-a ), cu scorul de 0-9.
De amintit faptul că echipa Juniorul Suceava a fost neînvinsă în amicale de Foresta Suceava şi Şomuz Fălticeni
Cele 9 goluri au fost înscrise de bravii noştri : Robert Denis Ciobanu – dublă în minutele 5′ respectiv 12′; Bogdan Melinte,  în minutul 23′; Cătălin Coroamă în minutul 53′ şi Andrei Alecsandu gol în minutul 54′. A urmat golgheterul echipei noastre, Ionel Stoian care a punctat în minutele 55′ 75′ și 85′. Tabela a închis-o pentru 0-9, Abel Coajă care a punctat în minutul 77′!
Felicitări, echipei, staff-ului şi tuturor care trudesc la echipă.
Următorul meci amical al Bucovinei Rădăuți va avea loc marți, la Roman, în fața liderului Seriei I, a Ligii a III-a, Aerostar Bacău!!!

Sursa: Cristian Plosceac. Mulţumim, Cristi!

HAI BUCOVINA!

The post De 9 ori au introdus fotbaliştii echipei CSM Bucovina Rădăuţi, balonul, în poarta celor de la Juniorul Suceava. Meci amical. Hai Bucovina! appeared first on JurnaldeRadauti.ro.