Ne puteti urmări și pe:

Consiliere in accesare de fonduri europene gratis la sediul PLUS Bârlad

Tânărul antreprenor care s-a înscris în cursa pentru desemnarea candidatului la Primăria Bârlad din partea Partidului PLUS deschide o linie de comunicare, de consiliere in accesare de fonduri europene.

Consiliere in accesare de fonduri europene gratis la sediul PLUS Bârlad

Întâlnirile vor avea loc chiar în noul sediu PLUS Bârlad, pe strada Paloda nr. 11, în spatele pieței, tel. 0737137014
Vlad Stoian Alexandru vă stă la dispoziție în fiecare miercuri de la ora 17:00 la ora 19:00. Sediul Plus Bârlad va fi deschis și în restul saptamanii în acelasi interval orar.
” Am ales să împărtășesc cu toți bârlădenii pașii pentru a accesa fonduri europene, Bârlad e un oraș care iese la suprafață și sunt multe posibilitati economice în zona noastră, un exemplu este centru comercial Kaufland care se deschide anul acesta, domnul ” străin ” care va construi un cartier rezidențial și 3 blocuri noi, locuințele ANL construite de primărie” a declarat Vlad Stoian.
Acesta a mai anunțat și sprijinul care vine din partea cabinetul de europarlamentar Ramona Strugariu
“Concret, acesta ne poate ajuta pe probleme legislative europene, firmele uber sau takeaway, si alte investiții care se anunță în orașul nostru. E timpul să ne pregătim atat pe plan economic ca tinerii din oraș să acceseze fonduri europene pentru investiții locale dar sa nu uităm că orașul are nevoie de investiții pentru a pregăti terenul si aici ma refer la infrastructura, la sisteme de canalizare, la probleme administrative serioase. E timpul să facem treabă. Pe lângă consiliere in accesare de fonduri europene, astept si oameni care vor sa facă parte din echipa noastră pentru alegerile locale. Împreună putem reuși” a mai declarat Vlad Stoian.
Vlad Stoian Alexandru a intrat în cursa electorală pentru Primăria Bârlad în cadrul competiției interne PLUS ,urmând ca USR să își desemneze candidatul pentru competiția internă din cadrul Alianței.
Cristina Rădulescu

Articolul Consiliere in accesare de fonduri europene gratis la sediul PLUS Bârlad apare prima dată în JurnaldeBarlad.ro – Stiri din Barlad – Ziar Online.

Ne puteti urmări și pe: