Ne puteti urmări și pe:
Dacă sâmbătă, 25 ianuarie, jucătorii echipei CSM Bucovina Rădăuţi, conduşi de pe bancă de antrenorii Daniel Bălan şi Marius Lup, au debutat cu victorie ( 4-1 ) cu echipa de Liga a IV-a, Zimbru Siret, vineri urmează al doilea meci amical.

La data de 31 ianuarie, CSM Bucovina Rădăuţi se va deplasa în municipiul reşedinţă de judeţ, la Suceava, unde va disputa meci amical cu echipa LPS din localitate. Meciul cu începere de la ora 11.00, se va desfăşura pe stadionul celor de la Liceul cu Program Sportiv.
Antrenorii Bălan şi Lup vor să vadă omogenitatea jucătorilor, disponibilitatea la efort după pauza vacanţei de iarnă şi modul cum răspund la indicaţiile de pe bancă.
Amintim că în luna februarie, echipa noastră va mai disputa meciuri amicale după cum urmează : Pe 14 februarie cu Foresta Suceava, pe 18 februarie cu Ceahlăul Piatra Neamţ, pe 25 februarie cu Aerostar Bacău şi pe data de 28 februarie cu FC II Botoşani ( informaţii de pe pagina CSM Bucovina Rădăuţi )
Primul meci oficial al echipei noastre, va avea loc pe 7 martie în compania celor de la Huşana Huşi
            HAI BUCOVINA!

The post Încă un meci amical pentru CSM Bucovina Rădăuţi. HAI BUCOVINA! appeared first on JurnaldeRadauti.ro.

Ne puteti urmări și pe: