Ne puteti urmări și pe:
Președintele CSM Bucovina Rădăuți, Vichentie Popescu dă un comunicat de presă, înainte de începerea pregătirii pentru returul campionatului. Precizăm că acest comunicat este semnat de domnul Vichentie Popescu :
,,COMUNICAT OFICIAL AL CONDUCERII CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI

În primul rând conducerea clubului dorește să mulțumească domnului DORIN GOIAN pentru activitatea depusă în cadrul clubului nostru. Datorită lui, CSM BUCOVINA RADAUTI ȘI MUNICIPUL RĂDĂUȚI au căpătat rezonanță la nivel național. Mulțumim și succes în activitatea viitoare, DORIN GOIAN. În al doilea rând conducerea clubului dorește să exprime un punct de vedere oficial legat de situația existentă la momentul actual. Constatăm cu surprindere modul tententios în care unele site-uri de sport existente în municipiul Suceava vorbesc despre unele ” zvonuri ” cu privire la clubul nostru.

1. Legat de cei doi jucători și anume ALECSANDRU ANDREI și UNGURIANU RADU au existat discuții cu 2 cluburi, pentru eventuale transferuri. Doar unul din aceste cluburi a înaintat o oferta financiară concretă și acel club nu este din judetul Suceava , oferta vizându-l doar pe ALECSANDRU ANDREI, ofertă refuzată de clubul nostru. Cei 2 jucători și alți jucători din cadrul clubului sunt declarați netransferabili până la vară.

2. In ceea ce privește situația financiară a clubului aceasta este una foarte bună și în acest moment și la finalul anului calendaristic 2019. Există datorii foarte mici către furnizori, jucătorii fiind cu salariile la zi. Cu atât mai mult conducerea clubului a avut o întâlnire cu Domnul Primar NISTOR TATAR la începutul anului în care acesta și-a declarat susținerea în continuare față de CSM BUCOVINA RADAUTI ( față de toate ramurile sportive existente). Clubul nostru a încercat să stea departe de toate discuțiile dar „zvonurile” degenerează și dorim să-i liniștim pe fanii noștri cu acest comunicat. De asemenea îi asigurăm că toată lumea din cadrul clubului este pe aceeași lungime de undă în ceea ce privește activitatea și tot ce ne dorim este sa facem performanțe și să ne situăm cât mai sus in clasament. HAI BUCOVINA !!! 💛💙

Semnat,
Vichentie Popescu, președinte CSM Bucovina Rădăuți”

Returul Ligii a III-a, va începe pe 7 martie 2020:

 

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 16-a – 07 martie 2020
Etapa a 17-a – 14 mart:e 2020
Etapa a 18-a – 21 martie 2020
Etapa a 19-a – 28 martie 2020
Etapa a 20-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 21-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 22-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 23-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 24-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 25-a – 02 mai 2020
Etapa a 26-a – 06 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 27-a – 09 mai 2020
Etapa a 28-a – 16 mai 2020
Etapa a 29-a – 23 mai 2020
Etapa a 30-a – 30 mai 2020

           Succes echipei noastre de suflet, CSM Bucovina Rădăuţi!
            HAI BUCOVINA!

The post COMUNICAT OFICIAL AL CONDUCERII CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – Echipa CSM Bucovina Rădăuți, merge înainte cu încredere. Returul campionatului Liga a III-a, de pe 7 martie 2020 appeared first on JurnaldeRadauti.ro.

Ne puteti urmări și pe: