Ne puteti urmări și pe:

A fost lansată aplicația CityHealth pentru târgnemțeni

A fost lansată aplicația CityHealth, prin intermediul căreia, târgnemțenii pot afla informații legate de evenimente sau situații de interes public în timp real. Aceasta a fost lansată în cadrul proiectului ,,Târgu Neamț Smart City 2019”. 

,,Pentru că ne dorim ca orașul nostru să fie un oraș al viitorului, cu adevărat conectat la tehnologie, am lansat aplicația CityHealth, în cadrul proiectului “Târgu Neamț Smart City 2019”. Invit cetățenii să o descarce gratuit și să o folosească pentru a face propuneri/sesizări și pentru a primi notificări despre problemele ce apar în orașul nostru.”, transmite primarul Daniel Harpa.

 

Aplicația poate fi descărcată gratuit de pe Magazin Play.

 

foto: facebook

Articolul A fost lansată aplicația CityHealth pentru târgnemțeni apare prima dată în Jurnal de Neamt.

Ne puteti urmări și pe: