Ne puteti urmări și pe:

Semne bune anul are? Oportunități pentru cei care doresc să-și schimbe serviciul

Luni, 6 ianuarie 2020, la sediul Primăriei Municipiului Piatra Neamț a avut loc o întâlnire cu un grup de investitori străini. Aceștia sunt interesați să investească în domeniul turismului, în sfera tehnologiei smart city și în producția de mijloace de transport electrice în municipiul Piatra-Neamț. Potrivit edilului-șef, în ultimul timp, mai multe firme cu capital străin sau mixt și-au exprimat intenția să deschidă fabrici sau puncte de lucru ale unor firme străine în Piatra-Neamț.

 

foto: facebook

 

,,Mă bucură faptul că orașul nostru a devenit atractiv pentru investitorii străini. Am manifestat de fiecare dată deschidere și susținere pentru proiecte de investiții private în diverse domenii. Acest gen de investiții generează locuri de muncă și aduc fonduri suplimentare la bugetul local care dezvoltă comunitatea noastră și aduc prosperitate pentru pietreni”, a declarat primarul Dragoș Chitic.

 

foto: facebook

Articolul Semne bune anul are? Oportunități pentru cei care doresc să-și schimbe serviciul apare prima dată în Jurnal de Neamt.

Ne puteti urmări și pe: