Ne puteti urmări și pe:

Peste 20 de străzi din municipiul Piatra-Neamț vor fi reabilitate și modernizate

Municipalitatea pietreană anunță că în perioada următoare un număr de 25 de străzi din municipiul Piatra-Neamț vor intra în reparații, în urma unui proiect de finanțare câștigat de Primăria Piatra-Neamț, în cadrul Fondului de Dezvoltare şi Investiţii.

foto: facebook, municipiul Piatra-Neamț

Vom reuşi, astfel, să modernizăm un lot important de străzi din aproape toate cartierele oraşului nostru dintre care: strada Bâtca Doamnei – o promisiune făcută locuitorilor din acea zonă, strada Fermelor şi Strada Bistriţei – două străzi intens circulate, care fac parte din centura oraşului, strada Ciocârliei, strada Nufărului, strada Progresului etc. Modernizarea străzilor din Piatra-Neamţ a reprezentat una dintre priorităţile mandatului meu de primar şi mă bucur că am reuşit să câştigăm acest proiect, prin care vom moderniza 25 de artere importante din oraşul nostru. La acest program se vor adăuga proiectele europene de modernizare a unor bulevarde importante din oraş şi investiţiile constante din bugetul local, iar astfel vom ajunge, curând, la atingerea obiectivului propus – Piatra-Neamţ, un oraș cu toate străzile asfaltate”, a declarat primarul Dragoș Chitic.

Potrivit sursei citate, valoarea totală a proiectului este de 14.98 milioane de lei, cu TVA inclus.

Articolul Peste 20 de străzi din municipiul Piatra-Neamț vor fi reabilitate și modernizate apare prima dată în Jurnal de Neamt.

Ne puteti urmări și pe: