Ne puteti urmări și pe:
Astăzi, luni 30 septembrie a avut loc tragerea la sorți a optimilor Cupei României. Dinamo va juca cu Foresta Suceava iar  FCSB va avea ca adversar pe U Cluj.
  • CS Mioveni – Hermannstadt
Jocurile din cadrul optimilor Cupei României vor avea loc în perioada 29-31 octombrie cu începere de la ora 14.30, cu excepția jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit şi comunicat ulterior. Partidele se vor disputa într-o singură manșă. În caz de egalitate vor avea loc două reprize de prelungiri, apoi lovituri de departajare.
În noiembrie 2000, Dinamo pierdea pe teren propriu meciul cu Foresta, 4-5, după ce în minutul 62 conducea cu 4-0. A fost unul dintre cele mai discutate meciuri din Liga 1, în condițiile în care Dinamo era în vârful gloriei, obișnuită cu victorii in serie. Pe banca dinamoviștilor era Cornel Dinu.
        Sursa : Gazeta Sporturilor

The post Foresta Suceava – Dinamo Bucureşti, în optimile Cupei României. Care sunt şansele Forestei Suceava? appeared first on JurnaldeRadauti.ro.