Ne puteti urmări și pe:
După un scor de maidan, în meciul de ieri după-amiază cu echipa Şomuz Fălticeni, vultanii noştri de la CSM Bucovina Rădăuţi, au urcat pe primul loc în clasamentul Ligii a III-a, Seria I. Echipa condusă cu dibăcie de foştii internaţionali Dorin Goian şi Daniel Bălan s-a impus cu scorul de 5-0 sau 0-5, dacă vreţi, având în vedere că echipa rădăuţeană a jucat în deplasare, la Fălticeni. Golurile au fost marcate de către  IULIAN IONESI în minutul 16 şi  IONUŢ PLĂMADĂ în minutele 24, 45, 45+ şi 55.
Dorin Goian şi Daniel Bălan au început partida cu ZVORONCIUC, ALECSANDRU, VITU (Cpt ), MIHĂEŞ, CIOBANU, BEJENAR, DĂNILĂ, UNGURIANU, NETBAI, PLĂMADĂ, IONESI. Rezerve : Butnariu, Antonesei, Busuioc, Păiuş, Coajă, Sahlean, Ţapu
În etapa a 4-a, CSM Bucovina Rădăuţi are meci greu, tot în deplasare şi anume la Bacău cu Aerostar: