Current track

Title

Artist

După doar trei etape, CSM Bucovina Rădăuţi urcă pe primul loc al podiumului. Bravo vultanilor!

Written by on septembrie 8, 2019

După un scor de maidan, în meciul de ieri după-amiază cu echipa Şomuz Fălticeni, vultanii noştri de la CSM Bucovina Rădăuţi, au urcat pe primul loc în clasamentul Ligii a III-a, Seria I. Echipa condusă cu dibăcie de foştii internaţionali Dorin Goian şi Daniel Bălan s-a impus cu scorul de 5-0 sau 0-5, dacă vreţi, având în vedere că echipa rădăuţeană a jucat în deplasare, la Fălticeni. Golurile au fost marcate de către  IULIAN IONESI în minutul 16 şi  IONUŢ PLĂMADĂ în minutele 24, 45, 45+ şi 55.
Dorin Goian şi Daniel Bălan au început partida cu ZVORONCIUC, ALECSANDRU, VITU (Cpt ), MIHĂEŞ, CIOBANU, BEJENAR, DĂNILĂ, UNGURIANU, NETBAI, PLĂMADĂ, IONESI. Rezerve : Butnariu, Antonesei, Busuioc, Păiuş, Coajă, Sahlean, Ţapu
În etapa a 4-a, CSM Bucovina Rădăuţi are meci greu, tot în deplasare şi anume la Bacău cu Aerostar: